Ayvalık Saklı Cennet Camping – Balıkesir Kamp Alanları

Balıkesir ilimize bağlı Ayvalık ilçesinde yer alan Saklı Cennet Camping, bölgenin en iyi kamp alanlarından birisi diyebilirim. Şehir merkezine oldukça yakın bir noktada olan kamp alanı detaylarından bahsetmek gerekirse;

Ayvalık camping saklı cennet

Ayvalık Saklı Cennet Camping İmkanları

26-27-28 Temmuz 2019 tarihinde 3 günlüğüne InterTurkey ailesi ile tesise gidebilirsiniz. Güzel bir kamp etkinliği düzenlenirken tesiste bulunan imkanlarda son derece cazip. Sıcak su, otopark, restoran, çadır kiralama hizmetleri gibi birçok temel gereksinimler mevcut. Balıkesir kamp alanları arasında Ayvalık ilçesinde yer alan bu tesis ağaçların ve denizin hemen dibinde.

Saklı Cennet Kamp Alanı temiz tuvalet ve duş imkanları da sunuyor. Günün her dakikasında sıcak su hizmet veren tesis 4 ayrı işletme mantığı sunuyor. Kamp alanı, restoran, etkinlik alanı ve Beach club gibi alanları bulunan tesis geniş bir yüzölçümüne sahip. Denize 2.5 km kıyısı, 7 dönümlük etkinlik alanı, 250 dönümlük kızılçam ağaçlarının arasında yarımada da yer alıyor. Ayvalık Saklı Cennet Ulaşım konusunda da son derece kolay bir yerde yer almaktadır.

Saklı Cennet Ayvalık Ulaşım

Balıkesir ‘in Ayvalık ilçesinde yer alan tesis. Sefa Çamlık Mahallesi, İnönü caddesi üzerindedir. No 32 olarak geçen tesise ulaşım çok kolaydır. Ayvalık merkezinden yaklaşık 2km, Sarımsaklı plajlarına ise yaklaşık 3km uzaklıktadır. Bu bölgelerden toplu ulaşım kullanılarak tesise gidebilirsiniz.

Ayvalık OtostopAyvalık Otostop Noktaları

Otostop ile yurdun birçok noktasından da ulaşım sağlanabilir. Şansımızın çok daha açık olacağı birkaç otostop noktasından bahsetmekte fayda var.

  • İzmir – Ayvalık Otostop Noktaları : Tesise en kolay otostop çekilebilecek yerdir. Şehir içi otostop çekilebilir fakat duracak araçların birçoğu şehir içerisinde seyir halinde olacağından ilk adımınız Aliağa tarafı olmalıdır. ÇaltılıdereYeni ŞakranZeytindağ güzergahını takip ederek Bergama sapağından E-87 karayolunu takip ederek Dikili istikametine gitmeniz gerekir. Eğer Dikili tarafından otostopa başlayacaksanız İzmir-Çanakkale yoluna çıkmanız gerekir. Ayvalık sapağında inerek Ayvalık-İzmir Asfaltı yolu sonuna vardığınızda tesis sol tarafınızda görünecektir.
  • İstanbul – Ayvalık Otostop Noktaları : İstanbul güzergahından birçok tercih yapılabilir. Çanakkale kıyı şeridi yada Balıkesir içinden. Bu bölgede her ikisi tercih edilebilir lakin Balıkesir yolu çok daha hızlı olacaktır. Birçok noktadan araç yakalayabilirsiniz. İstanbul – Bursa istikametini kullanmanızı öneririm. E881 karayolunu kullanmanız gerekecektir. Burada ilk adımınız Karacaoba üzerinden Karacabey yol ayrımına kadar gelmeniz gerekir. Buradan Balıkesir – İzmir – Manisa tarafına giden tüm araçlar size uyar. Karacabey yol ayrımından bu güzergaha giden araçlara bindiğinizde Mustafa Kemal Paşa – Susurluk güzergahı olur. Balıkesir merkezden İvrindi tarafına gitmeniz gerekmektedir. D230 karayolu üzerinden devam etmelisiniz. Burhaniye yol ayrımından sol tarafa devam etmeli ve E87 İzmir-Çanakkale yolu üzerinden devam etmelisiniz.

InterTurkey Saklı Cennet Kampı Etkinliği

Ayvalık ilçesindeki en güzel kamp alanlarının başında gelen Saklı Cennet Ayvalık Camping‘te 26-27-28 Temmuz 2019 tarihlerinde kamp etkinliği var. Türkiye’nin dört bir yanından gelecek gezginler bu tarihte yine harika bir kampa hazırlanıyor. Sizlerde bu kamp etkinliğinden faydalanabilirsiniz. Etkinliğe katılmak ve ücret bilgisi için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

InterTurkey – Ayvalık Saklı Cennet Kamp Etkinliği

Rotasız Gezgin

Doğa ile içiçe ilk tanışmam 1999 yılında gerçekleşti. Duyduğum büyük hazzı yaklaşık 20 yıldır sürdürürken elde ettiğim kamp, gezi, seyahat, araştırma, keşif gibi deneyimleri sizlerle paylaşmak adına buradayım. Keşfettiğim, bildiğim rehber ve haritalarımı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

One thought on “Ayvalık Saklı Cennet Camping – Balıkesir Kamp Alanları

  • 19 Temmuz 2019 tarihinde, saat 14:53
    Permalink

    Bilgiler için teşekkürlerrr

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir