Son 3 Etkinliğimiz

-Doğu Ekspresi Gönül Treni: Trenin iki vagonunu dolduran 120 gezgin ve çevre illerden gelen yüzlerce gönüllünün sırt çantalarına köy okullarında ki çocuklar için kırtasiye, giyecek ve oyuncak yüklenip yola koyulduğu bir etkinliğimizdi.

-Lösev’ e Yardım: Lösev çocuklarına bir an olsun dertlerini unutturup, onları gülümsetmek ve eğlendirmek için attığımız bir adımdı. Oyuncaklar dağıtıldı, oyunlar oynandı ve şarkılar söylendi.

-Yetimhane Ziyareti: Sevgi ve ilgiye ihtiyaç duyan çocuklar için kolları sıvadık. Hepsiyle sevgi çemberi oluşturarak kucaklaştık. InterTurkey ailesi olarak sevgimizi ve ilgimizi paylaştığımız yavruların yüzlerindeki mutluluk herşeye değerdi.

-Bakım Evi Ziyareti: Aile sıcaklığını özleyen anne ve babalarımızla çok güzel vakit geçirdik. Şarkılar söyledik, evden yapıp getirdiğimiz yiyecekleri yedik ve hep beraber kitap okuduk.

-Mevsim Soğuk Olsada, Sevgi Sıcaktır: Mevsim soğuk olsada sevgi sıcaktır, losemili çocuklara yönelik yaptığımız devamı olan bir etkinliktir. İlkini gerçekleştirdiğimiz etkinlikte 350 lösemili çocuğumuzun mont, bot, atkı ve bere ihtiyacını karşıladık.

-Çantada Çocuğa Umut: Sırt çantalarımızı bir kez daha Hatay’daki mülteci kampındaki çocuklar için oyuncak ve kıyafet ile doldurduk.

1 Sms 1 Umut: LÖSEV için düzenlediğimiz sms ile yardım kampanyası.

-Otostop Festivali: Türkiye’nin her yerinden otostop ve kendi imkanlarıyla yola çıkan binlerce gezgin ve üyemizin katıldığı bir müzik şöleniydi. Onlarca sanatçının sahne aldığı festivalimizde barışı ve dostluğu simgelemek için yola çıktık.

-Çantada Patilere Umut Patiliköy Besleme Kampı: Hayvanseverlere de umut olan, Türkiye’nin dört bir yanından gelen gezginlerin sırt çantalarında patili dostlarımız için mama, ilaç ve battaniye taşıdıkları bir etkinliğimizdi. Yaklaşık olarak 1 tona yakın mama temin edildi.

-Sokak Hayvanlarına Mama Dağıtımı: İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz, sokaktaki canları beslemeye teşvik etmeye yönelik bir gönüllülük projemizdi.

-Kelebekler Vadisi Kamp Etkinliği: üç günlük dinlenme ve eğlenme kampımızdı. Bu etkinlikte atolyelerimizi, danslarımızı, şiirlerimizi, ateş başında sıcak muhabbetimizi, sevgiyi ve dostluğu paylaştık.

InterTurkey Etkinlikler

InterTurkey Resmi Hesaplarımız

2,614BeğenenlerBeğen
34,288TakipçilerTakip Et
525TakipçilerTakip Et
345AbonelerAbone
Translate » Language