Fethiye Yeşilvadi Gezilecek Yerler, Kamp Alanları

Fethiye Yeşilvadi Nerede Nasıl Giderim Kamp Alanları

Yeşilvadi Nerede? Nasıl Gidilir? Kamp Alanları & Fiyatları

Genellikle Yeşilvadiyi bilen ailelerin ve kampçıların tercih ettiği bir kamp alanıdır. Dağların arasında bakir kalmış bu vadi, doğal güzelliğiyle ziyaret edenlerini kendine hayran bırakıyor. Girişteki tahta sallanan köprüden geçmeden önce, sizi Paradise yazısı karşılıyor. Peki bu cennet Yeşilvadi nerede sorusuna ise şöyle yanıt vereyim.

Yeşilvadi Muğla Fethiye’nin yanıklar köyünde bulunmaktadır. Fethiye merkeze oldukça yakındır. Ama araç olmadan gidilmesi, dağ yolu olduğu için biraz yorucu olabilir. Bu vadinin en büyük özelliği ortasından geçen ırmağın son derece doğal ve soğuk olması.

Yeşilvadi Nasıl Bir Yer?

Fethiye kamp alanları arasında en güzeli bence. Her şeyden biraz uzaklaşıp kendinizi doğanın kucağına bırakmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yeşilvadi dağların arasında, ağaçlarla etrafı sarılmış, ortasından buz gibi ırmak geçen bir cennet. Öncelikle bu alanda kamp yapmak istiyorsanız ücretli olduğunu bilmenizde fayda var. Kendi çadırınızla giderseniz fiyat uygun oluyor. İşletmenin kendi çadırları da mevcut. Irmağın ortasında, bir salın üzerinde, yer sofrasında kahvaltı yapabilir, yemeğinizi yiyebilirsiniz. Yakınlarında alışveriş yapacağınız bir yer olmamasına rağmen fiyatlar gayet normal. Tabi ki dışarıdan yiyecek içecek götürebiliyorsunuz.

Bunu söylemem gerekiyor ki Yeşilvadi de telefon çekmiyor. Uzun bir çınar var, ona telefonunuzu yaklaştırdığınızda biraz da olsun çekebiliyor. Tabi bu benim için bir sorun değildi. Sonuçta oraya telefonla konuşmaya veya internette takılmaya gitmiyorum. Peki ne yapabilirsiniz bu vadide? Buz gibi soğuk ırmakta yürüyebilir, yüzebilirsiniz. İşletmenin yapmış olduğu yüksek iskelelerdeki salıncakta sallanabilir, suya atlayabilirsiniz. O soğuk suya bir anda girmek şok etkisi yapıyor ve bağımlı hale gelip bir daha yapmak istiyorsunuz. Trekking yapabilir, doğanın tadını çıkararak kafanızı boşaltabilirsiniz.

Yeşilvadi Kamp Fiyatları ve Kamp Alanları

Bölge tek bir kişiye, işletmeye ait. Yani bu vadide kamp yapmak istiyorsanız ücretini ödemeniz gerekiyor. Yeşilvadi de ücretsiz kamp alanı bulunmamaktadır. Kendi çadırınızla giderseniz 30 TL ödüyorsunuz. Tabi bu tek kişilik ücret. Yani bir çadırda 2 kişi kalacaksanız ücreti kişi başı 30 olarak ödüyorsunuz. İşletmenin kendi çadırlarının fiyatları çadır büyüklüğüne ve kurulduğu yere göre 70 – 150 TL arasında değişiyor. Ama ırmağın tam üstünde ağaçtan destek alarak iskele üzerine kurulmuş çadırda kalmanızı tavsiye ederim. Sabah uyandığınızda sauna gibi olmuş çadırınızın olduğu yerden suya atlayarak kendinize serinleyebilirsiniz.

Yeşil Vadi Ulaşım, Nasıl Gidilir?

Fethiye ’ye bağlı Yankılar köyüne ortalama 20 km uzaklıkta yer alıyor. Yanıklar köyüne yakın ancak yürüyerek gitmek baya yorucu olabilir. Özel aracınızla stabilize olan yolundan 20 dakikaya rahatça gidebilirsiniz. Fethiye Yanıklar köyü tarafına dolmuşla veya otostopla gelip oradan yürüyerek 40-45 dakikaya gidilebilir. ( yol uzun ama manzarası çok güzel köyler, ağaçlar, orman, dere… )

2 thoughts on “Fethiye Yeşilvadi Gezilecek Yerler, Kamp Alanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir