Giritli Çiftliği Camping – İstanbul Ücretli Kamp Alanları

Giritli Çiftliği Kamp Tesisleri

İstanbul özellikle Karadeniz kıyılarına bakan yerlerde birçok kamp alanına ev sahipliği yapıyor. Bu kamp alanlarından biriside Rumeli Feneri taraflarında yer alan Giritli Çiftliği Kamp tesisidir. İletişim bilgilerinden konum bilgilerine kadar sizlere detaylı bilgiler sunacağım.

Giritli Çiftliği Kamp Alanı Ücret Bilgileri

Rumeli Feneri kale bölgesine son derece yakın bir konumdadır. Giritli Çiftliği ücret bilgilerine baktığımızda ise 2019 Haziran ayında günlük konaklama 20 ₺ ‘dir. Bu fiyat kendi çadırınız ile yapacağınız konaklamalarda geçerlidir. Giritli Çiftliği kamp alanına eğer çadırsız gidebilirseniz 20 ₺’den çadır kiralayabilirsiniz. Örneğin iki kişi gittiniz. 20₺ çadır parası ve 2 kişi 20’şer lira ödersiniz. Karavan kiralama hizmeti bulunmayan tesise karavan ile giriş yaparsanız günlük 50₺ gibi bir ücret ile karşılaşırsınız.

Giritli Çiftliği Camping

Giritli Çiftliği Kamp Alanı Ulaşım

Oldukça merkezi bir konumda olan bölgeye toplu taşıma ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Tesise yaklaşık 2km mesafeye kadar toplu ulaşım var. Sonrasında bölgede taksi bulmak zor olduğundan yaya devam etmek zorundasınız. Fakat burada ki yaya yol nasıl geçecek hiç anlamayacaksınız. Giritli Çiftliği Kamp alanı ulaşım boyunca sizlere tarihi dokular kadar manzarası güzel olan bir rota ile karşınıza çıkar.

Giritli Çiftliği Kamp Alanı

Toplu taşıma ile Rumeli Feneri son durakta indiğinizde merdivenlerden yukarı bir yol çıkar. Bu yol kaleye gider. Ortalama 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesi vardır. Kaleden sonra ise geri dönerken yol çatallaşır ve sağdan bir köy yolu karşınıza çıkar. Bu köy yolundan devam edin. Sağ tarafınızda bir koy göreceksiniz. Yukarıdan baktığınızda enfes bir manzarası vardır. Koy sağınızda kalacak şekilde düm düz devam edin. Yol ayrımları gelecek. Sağ taraf Marmaracık Koyu Tabiat Parkı yoludur. Sol taraf köye iner. Düz devam ettiğinizde ise yaklaşık 500 metre ileride solda Giritli Çiftliği Camping karşınıza çıkar. Aşağıda ki bağlantıyı tıklayarak haritalarda açabilirsiniz.

Giritli Çiftliği Kamp Tesisi İmkanları

Tesiste tuvalet, elektrik, restoran, kafe gibi temel hizmetler vardır. Market bir üst paragrafta bahsettiğimiz yol ayrımından köy yoluna 2km yürümeniz gerekmektedir. Tesiste duş ve Bungalov hizmetleri yoktur. Tesis yönetiminden Ali bey sizleri karşılar ve sorunsuz bir kamp için tüm kolaylıkları sağlar. Tesisin yaklaşık 700 metre ilerisinde yüzmek isteyenler için Ketendere Koyu vardır. Bu koy çok kişi tarafından bilinmemektedir. Tesiste çadırlarınızı kurabileceğiniz ahşap platformların yanı sıra ağaçlık bölgelerde bulunmaktadır. Gölgelik alanlardaki masaları kullanabilir, ayrılan bölümlerde ateş yakabilirsiniz. Genellikle ailelerin tercih ettiği tesiste gönül rahatlığı ile kamp yapabilirsiniz.

Rumeli Feneri Topçu Kalesi Ulaşım

Giritli Çiftliği Kamping Yorumları ve Şikayetleri

Birçok kanaldan yaptığım araştırmaları sizlerle paylaşmak isterim. Öncelikle kendi kampım üzerinden bir yorum yapmak gerekirse son derece kaliteli ve güzel bir tesis. Bakir görüntüsü bozulmadan dizayn edilmiş. Giritli Çiftliği yorumları olarak google ele alındığında 200+ yorumun ortalaması 4.3 puan. Bu ciddi bir puan. Ve birçok kişinin tesisten mutlu ayrılması da bu puanı fazlasıyla hakettiğini gösteriyor. Giritli Çiftliği Kamp alanı şikayet konularında ise yer almamış. Birkaç kırık puanlamanın da biraz kamp kafasından uzak yapıldığı belli oluyor.

Rotasız Gezgin

Doğa ile içiçe ilk tanışmam 1999 yılında gerçekleşti. Duyduğum büyük hazzı yaklaşık 20 yıldır sürdürürken elde ettiğim kamp, gezi, seyahat, araştırma, keşif gibi deneyimleri sizlerle paylaşmak adına buradayım. Keşfettiğim, bildiğim rehber ve haritalarımı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir