InterTurkey Kelebekler Vadisi Yüzlerce Gezgini Ağırladı

InterTurkey Kelebekler Vadisi Etkinliği 2019

InterTurkey bünyesinde gerçekleştirilen Kelebekler Vadisi 2019 etkinliğinde yüzbinlerce gezgin bir araya geldi. Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Kelebekler Vadisi kampı etkinliğinde buluşan gezginler unutamayacakları bir kampı geride bıraktı. InterTurkey ile yurdun her yanından gelip katılan tüm gezgin arkadaşlara InterTurkey Ailesi olarak teşekkür ederiz.

InterTurkey Kelebekler Vadisi Etkinliği

17-18-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Kelebekler Vadisi etkinliği yüzlerce gezgini bir araya getirdi. Elimizdeki kayıtlara göre 983 gezginin bir araya geldiği kamp etkinliği kalitesini gösterdi. Türkiye’nin dört bir yanından vadiye gelen gezginlerin unutamayacağı bir kamp serüveni daha geride kalırken tadı damaklarda kaldı. Birçok gezginin tadını alamadığı bu etkinlikte birbirinden güzel sosyal etkinlikler gerçekleştirildi.

Kelebekler Vadisi InterTurkey İle Güzel

Vadideki atmosferden huzursuz, mutsuz olan bir tek kişiye denk gelmedik. InterTurkey şikayet olarak dışarıdan yiyecek sokmanın yasak olması üzerine yoğun eleştiri aldı. Fakat bu konuya bir açıklık gerekir.

  • Kelebekler Vadisi Dışarıdan Yiyecek ve İçecek Getirmek Neden Yasak? : Normal günlerde de dışarıdan yiyecek ve içecek sokmak yasak. Yani bu bizlere özel bir durum değildir. Çadırınız ile gittiğinizde 90 ₺ kişi başı öder sabah kahvaltısı ve akşam yemeği alırsınız. Dışarıdan yiyecek ve içecek sokmanın yasak olmasının nedeni özel işletme tarafından işletilen vadinin temiz kalması. Vadinin her yerinde bulunan çöp tenekeleri sürekli temizlenir. Eğer her gelen 1 adet poşet bıraksaydı sağa sola çöplüğe dönerdi.
  • Kelebekler Vadisi Kesici ve Delici Alet Sokmak Neden Yasak? : Bölgede bulunan asırlık ağaçların korunması için gereken bir önlem olsa gerek. Kampçı böyle bir şey yapmaz belki ama kampçı kafasındaki kendini bilmez birçok kişinin ağaçlara isim kazımak gibi bir huyu vardır. Bu yüzden de vadiye bu eylemi gerçekleştirebileceğimiz aletleri sokmak yasak.
  • Kelebekler Vadisi Ateş Yakmak Yasak mı? : Vadide ateş yakmak yasak. Bu da vadinin sit alanı olmasından kaynaklanıyor. Balıkçı evi tarafında yer alan işletmenin kumsalında sadece ateş yakma yeri vardır. Bunun dışında ormanlık alanda, ortak kullanım alanlarında ateş yakmak yasaktır.

Bu yasakların tamamı Kelebekler Vadisi ‘nin koruma altında olmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Ayrıca dünyada ki 100 bölgeden birisi olan Kelebekler Vadisi World Heritage Foundation yani dünya mirasını koruma derneği tarafından koruma altındadır!

Kelebekler Vadisi İşletmecisi Kimdir?

Kelebekler vadisi uzun yıllardır S.S. Anadolu Turizm Geliştirme Kooperatifi tarafından işletilmektedir. Vadi içerisinde 1 adet Rock bar, açık mutfak, bar ve market bulunuyor. Öncelikle belirtmek istiyorum burada market kooperatifin kiracısı olduğundan dolayı fiyatlarda fark oluyor. Örneğin bar bölümünde bulunan açık mutfakta çay 2₺, kahve 5₺ iken akşam saatlerinde market bölümünde 4 ve 7 ₺ olarak değişiyor. Yani akşamı fırsata çeviren market tüm ürünlerde 2₺ ‘lik bir fark sunuyor. Bu yüzden de ihtiyaçlarınızı doğrudan kooperatifte gerçekleştirmenizi öneririm.

  • Kelebekler Vadisi Hizmetleri : Birçok olanağı sunan vadi işletmesi birçok imkanı sunuyor. Vadi ’de elektrik, su, atık su, çöp ayrıştırma, ulaşım gibi alt yapı hizmetleri Vadi işletmesi tarafından sağlanmaktadır. Sıcak su elde etmek amacıyla güneş panelleri kullanılmaktadır. Bunun dışında, isteğe bağlı güvenlikli kasa, Laptop / Cep telefonu gibi aletler için şarj alanı, ilk yardım ünitesi, POS cihazı ve döviz bozdurma hizmetleri mevcuttur.
  • Kelebekler Vadisi Duşlar – Tuvaletler
    Ortak kullanıma açık, kabinli ve kabinsiz duşlar ve tuvaletler bulunmaktadır. Sıcak su elde etmek amacıyla güneş panelleri kullanılmaktadır.
  • Kelebekler Vadisi Yiyecek – İçecek
    500 kişi kapasiteli, açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği servisi yapan Restoranımız mevcuttur. Bu hizmet konaklama fiyatlarına dâhildir. Gün boyunca sıcak, alkollü / alkolsüz içeceklerin sunulduğu Ana Barımız, deniz ürünleri ve alkollü / alkolsüz içecek servisinin yapıldığı Balık Evimiz ve köfte, hamburger ve tost çeşitleri ile Snack Bar / Market işletmemizde hizmet vermektedir.

S.S. Anadolu Turizm Geliştirme Kooperatifi 3 gün boyunca InterTurkey katılımcılarına ücretsiz kamp alanı tahsis edip, duş, banyo gibi hizmetlerden ücret talep etmedi. Ayrıca normal fiyatların neredeyse %40 altında indirim uygulaması yapmıştır. 983 gezgini misafir eden kooperatife InterTurkey ailesi olarak misafirperverliklerini esirgemedikleri için teşekkür ederiz.

Kelebekler Vadisi İletişim Bilgileri

0 530 302 19 65
0 530 302 19 66
0 530 302 19 67
0 530 302 19 68

yenikelebeklervadisi9@gmail.com

yenikelebeklervadisi.org adresi üzerinden de kooperatife ulaşabilir, rezervasyonlarınızı erkenden yaptırarak ekstra konaklama ücretlerinden faydalanabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi Kamp ve Bungalov Konaklama Fiyatları İçin Tıklayın

Kelebekler Vadisi Nasıl Gidilir? Otostop İle Ulaşım İçin Tıklayın

Rotasız Gezgin

Doğa ile içiçe ilk tanışmam 1999 yılında gerçekleşti. Duyduğum büyük hazzı yaklaşık 20 yıldır sürdürürken elde ettiğim kamp, gezi, seyahat, araştırma, keşif gibi deneyimleri sizlerle paylaşmak adına buradayım. Keşfettiğim, bildiğim rehber ve haritalarımı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir