Kamp Zamanı

Ege Bölgesi 10 Kamp Alanı

Ege Bölgesinde bulunan birbirinden güzel doğası olan 10 kamp alanını sizler için sıraladık. Siz de yorumlarda bizlere tavsiyede bulunabilirsiniz 🙂

1- Türkmen Şelalesi – Menemen/İzmir

Su Uçan, Çukurköy, Türkmen ya da Karakuzu Şelalesi adlarıyla anılan ve 30 metreden dökülen şelale, Manisa ve Menemen arasında bulunuyor. Tek başına gitmenizi tavsiye ederiz çünkü cep telefonu çekmiyor. Tesis olmadığı için de gitmeden önce su ve erzağınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

2 – Bafa Gölü – Söke/Aydın

Ege Bölgesi’nin en büyük gölü olan Bafa Gölü, Muğla ve Aydın illerinde bulunuyor. Aynı zamanda bir kuş cenneti de olan gölde, Bizans manastırları ve savunma yapıları bulunan Menet Ada, Kargı Asarı Ada, İkizce Ada ve Kapkırı adaları bulunuyor. Burada kamp yapmanın yanı sıra bölgede trekking turlarına katılarak gölü ve çevresini keşfedebilirsiniz.

3 – Karagöl – Menemen/İzmir

Her ne kadar hafta sonları günübirlikçilerin uğrak mekanı olsa da genel anlamda şehirden uzak ve sakin bir yer arayanların tercihi olan Karagöl, 2000 metre yükseklikte doğal bir krater oluşumu ve mükemmel bir cennet.

4 – Akyaka Orman Kampı – Ula/Muğla

Muğla’nın Ula ilçesinde yer alan Akyaka Orman Kampı, ege de kamp hayatına yeni başlayanlar için oldukça geniş olanaklara sahiptir. Alışverişinizi yapabileceğiniz bir çok tesise yakın olmasının yanında doğa ile içi içe, sakin bir dinlenme arayanların tercihi olan Azmak Nehri’ne de yakın olması mükemmel bir şey.

5 – Kelebekler Vadisi – Fethiye/Muğla

Fethiye’nin Ölüdeniz beldesinde bulunan Kelebekler Vadisi, Faralya Köyü’nde yüksek tepelerin arasında kalarak kendini korumuş bir cennet bahçesidir. Vadide ister çadırda ister bungalovlarda konaklama yapılabiliyor. Ayrıca vadide iki tane ipli ve işaretli tırmanma parkuru bulunuyor.

6 – Spil Dağı – Manisa

Manisa’ya 24 kilometre uzaklıkta bulunan Spil Dağı, kar görmeyen İzmirlilerin doğa ile iç içe olmaya ve kamp yapmaya gittiği önemli adreslerden biri. Zirveye yürüme mesafesinde bulunan ve Atalanı olarak adlandırılan bir yer var. Osmanlı zamanında yaşlı ve bakımı yük olan atlar buraya bırakılırmış. O zamandan beri burası atların yaşam alanı haline gelmiş ve atlar çevreye yayılmış. Görevlilerin söylediğine göre 3000’i aşkın Yılkı Atı bulunmaktadır.

7 – Kaynaklar – Buca/İzmir

Kampa yeni başlayan ve kaya tırmanışı yapanların uğrak yeridir burası. Sessiz, sakin, çok kalabalık olmayan bir yerdir ama her yıl genellikle Nisan ayında Tırmanış Şenliği yapılır ve binlerce doğa sever ve sporcu buraya akın eder. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır fakat köy merkezine yakındır.

8 – Delikli Koy – Alaçatı/İzmir

Bembeyaz kayaların masmavi sularla buluştuğu gizli bir cennet Delikli Koy. Şehrin gürültüsünden, karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için burası huzur dolu bir ortam sunuyor.

9 – Kabak Koyu – Fethiye/Muğla

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Kabak Koyu’nda, ister özel kamp alanlarında ister ormanlık alanda kamp yapabilirsiniz. Bu koya ulaşım biraz zorlayıcı olsa da ayrılmak istemeyeceğiniz bir cennet olduğunu anlayacaksınız.

10 – Demircili Koyu – Urla/İzmir

Urla’da bulunun Demircili Koyu, denizin kıyısına çadırınızı kurup, içkinizi yudumlarken sessizliği dinleyebileceğiniz bir yer. Buranın en güzel imkanlarından biri de denizde balık tutabilecek olmanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu