Kaptanın Mezarı Kamp Alanı – İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları

5
915 views

İstanbul Kaptanın Mezarı Kamp Alanı

Doğası tahribata uğrayan öncelikli kenttir İstanbul. Günü birlikçiler ve çadır kurunca kendini kampçı ilan eden birçok kişinin tahrip ettiği doğamızdan geriye sadece Kaptanın mezarı kamp alanı kalmış.

Kaptanın Mezarı Kamp Alanı Nerede?

Riva nereye bağlıdır? İstanbul ili Beykoz ilçesinin Karadeniz kıyısında yer almaktadır. Son derece büyük bir bölge olan Riva kamp alanları ile İstanbul’da ön plana çıkıyor. Bölgenin çok fazla tahrip edilmemiş olması elbette avantaj. Bölgeye ulaşım toplu taşımalar ile kolay bir şekilde çözülmektedir. Birçok koyu olan Riva bölgesinde kampçıların tercih sırasında en önde Kaptanın Mezarı Kamp Alanı gelir.

Kaptanın Mezarı Kamp Alanı Nasıl Bir Yer?

Deniz ve karanın birleştiği bir uçurumda, yamaçta yada düz zeminde kamp atabilirsiniz. Bölge ağaçlık olmadığından güneş tepenize binebilir. Piknik için uygun olmayan yer güneşi seven kampçılar için idealdir! Kaptanın mezarı kamp alanı ateş yakılıyor mu sorusuna ise güvenli bir ortam oluşturduktan sonra hiçbir engel olmadığını söyleyebilirim. Bölgede market olmadığından ilçe merkezinden alışverişler yapılmalıdır. Ayrıca temiz su kaynağı yoktur. Bölgede tuvalet ve duş imkanı olmadığından bu konuda tedarikli olmanızda fayda var. Kaptanın Mezarı en az bilinen hatta hiç bilinmeyen bir yerdir diyebileceğim kadar bakir kalmıştır. Oldukça doğal olan bölge tuvalet, market olmamasından dolayı günü birlikçilerden dışlanmıştır. İstanbul ücretsiz kamp alanları arasında eminim birçoğunuz duymadı bile burayı. Ayrıca belirtmekte fayda var. Harika diyebileceğim kadar berrak bir suyu vardır.

Riva Kaptanın Mezarı Kamp Alanı

Kaptanın Mezarı Yakınlarında Gezilecek Yerler

Riva bölgesindeyken gezebileceğiniz birkaç koy daha vardır. Öncelikle yüzmek için Elmasburnu plajı tercih edilebilir. Halk plajı olan bölge Karadeniz olduğundan dalgalara karşı dikkatli olunmalıdır. Ayrıca Riva 3.koy bölgeside ziyaret edilebilir. Bu bölge biraz daha işlek olduğundan mangalcılar karşınıza çıkar! Aynı bölgeye yaklaşık 600 metre bölgede Riva Haliskoy karşınıza çıkar. Bu bölgede yerleşim yerine yakın olduğundan günü birlikçilerden kaçamazsınız. Kaptanın Mezarı bölgesinin yaklaşık 1km uzağında müthiş bir gün batımı izleyebileceğiniz tepe vardır. Bu bölge Riva manzara ve aile piknik yeri olarak bilinir. Kaptanın mezarına piknik için gelinmemesinin en büyük nedenlerinden birisi bu piknik alanıdır. Piknik alanının yaklaşık 400 metre uzağında ise Riva Gelara Koyu vardır.

5 YORUMLAR

  1. Çok yararlı bir paylaşım. istanbul ücretsiz kamp alanları arasında kesinlikle yer edindireceğim. Bu bilgiler için çok teşekkür ederim

  2. İlk defa duydum burayı. İstanbulda böyle bir yer mi var diye düşündüm araştırdım kimse bilmiyor ama birkaç bilgi edindim. En kısa zamanda gidip yakından göreceğim. Bilgilendirme için teşekkür ederim

Cevapla

Lütfen Yorumunuzu Girin
Lütfen İsminizi Girin