Kelebekler Vadisi Nasıl Gidilir? Kamp Ücretleri

Kelebekler Vadisi Nasıl Giderim Kamp AlanlarıTüm dünya ile bağınızı kopartıp huzuru koklayacağınız Kelebekler Vadisi Muğla il sınırları içerisinde yer almaktadır. Fethiye ilçesindeki Ölüdeniz beldesine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta olan vadiye günde 3 kez sefer düzenlenmektedir. Belceğiz körfezinin doğu kıyısını süsleyen, Faralya ‘nın yüksek tepeleri arasında kalmış eşsiz bir güzelliktir. Kelebekler vadisi kamp atmak isteyenlerinde tercih ettiği yerlerden birisidir.

Kelebekler Vadisi Toplu Taşıma İle Nasıl Giderim?

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz beldesinin yaklaşık 13 km ötesinde bulunan Kelebekler vadisine toplu taşıma ile ulaşım son derece kolaydır. Fethiye şehir merkezindeki dolmuşlar ile kolay bir şekilde Ölüdenize ulaşımı sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden belediye otobüsleride ortalama 40 dakika arayla kalkmaktadır. Kelebekler vadisi ulaşım bu yöntemler ile gerçekleştirilebilir.

NOT: Fethiye şehir merkezinden Faralya-Kabak dolmuşları ile bölgeye gitmeye çalışmayın. Üst yoldan sadece kelebekler vadisini tepeden seyredersiniz!

Kelebekler Vadisi Kamp Fiyatları

Geçtiğimiz yıllarda normal çadırlar için 90₺ gibi yüksek bir meblağ ile karşı karşıyaydık. Henüz 2019 fiyatlarını bilmemekle birlikte 2017 yılında 90₺ gibi bir ücret ödediğimi belirtebilirim. Aynı senede bungalovlar kişi başı 110-140₺ arasıydı. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de bu fiyatlara dahildi. Kelebekler vadisi çadır fiyatları ve bungalov fiyatları maalesef biraz yüksek gelebilir. Fakat 2019 yılında sizler için kaçmaz diyebileceğimiz muazzam bir etkinlik gerçekleşiyor. 17-18-19 mayıs tarihlerinde InterTurkey Kelebekler Vadisi kampı ücretsizdir. InterTurkey’e özel 3 gün boyunca çadırlarınızı herhangi bir ücret ödemeden atabilirsiniz.Sadece 2019 tekne ile ulaşım ücreti vardır. Bu da InterTurkey ile bir bağlantısı olmamakla birlikte gidiş-dönüş 35₺ ‘dir.

INTERTURKEY ETKİNLİK SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN!

Kelebekler Vadisi InterTurkey

Kelebekler Vadisi Otostop İle Nasıl Giderim?

Elbette ulaşımın en kültürlü, en keyifli hali otostoptur. Ölüdeniz otostop ile ulaşım konusunda biraz zorlayabilir ama imkansız değildir! Bilmeniz gereken her ne olursa olsun 35₺ tekne ile ulaşım ücretini kesin ödeyeceksiniz.

 • İstanbul – Fethiye Otostop İle Ulaşım : İstanbul güzergahından buraya ulaşmak şansınıza da bağlı olmakla birlikte 30 saate kadar sürebilmektedir. Genellikle Burdur üzeri çıkılan otostoplar uzun süre araç bulamamak gibi sorunlar ile karşılaşmanıza neden olabilir. Yine de bu güzergahta şansımı deneyeceğim diyorsanız İstanbul-İzmit-Sakarya-Kütahya-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Söğüt-Kemer-Fethiye güzergahını kullanabilirsiniz. Benim önerim daha hızlı bir ulaşım için İzmir üzeri gitmenizdir.
 • İzmir – Fethiye Otostop İle Ulaşım : Fethiye’ye hareket eden birçok araç bulabilirsiniz. İzmir-Aydın-Muğla-Dalaman-Fethiye güzergahından şaşmayın! Ortalama 5-6 saatte gidebilirsiniz. Binek araçlar ve sebze kamyonları bu güzergahta bir hayli fazladır!
 • Ankara – Fethiye Otostop İle Ulaşım : Ankara-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Söğüt-Kemer-Fethiye güzergahını izleyebilirsiniz. Bu şehirleri tek tek geçmenize gerek yok elbette. Ankara’dan doğrudan Kemer yada Fethiye taraflarına giden araçlarda vardır. Eğer Antalya taraflarına araç yakalarsanız sahil şeridinden Fethiye yönüne tek yada birkaç araç aktarmalı devam edebilirsiniz.
 • Bursa – Fethiye Otostop İle Ulaşım : Doğrudan Fethiye’ye tek atış gitmeniz mümkün olmayabilir. Bu taraftan direk giden araçlar var lakin denk getiremeyebilirsiniz. Kütahya-Afyon – Burdur bu şehirlere ulaşım sağlayarak buradan Fethiye araçlarına parmak kaldırabilirsiniz. Muhtemelen Burdur bölgesine düşeceksiniz ve buradan birkaç indi bindi yapmak zorunda kalacaksınız. Tefenni-Çavdır-Söğüt-Kemer-Fethiye güzergahıyla otostopunuzu tamamlayabilirsiniz.

NOT: InterTurkey alt gruplarından birisi olan OtostopTurkey sayfasından yol arkadaşı veya bu tarafa giden bir araç bulabilirsiniz!

İstanbul – Fethiye Otostopundan Birkaç Kare..

Kelebekler Vadisi Falezlerden İnmek

Geçtiğimiz yıllarda kayalık bölgeden düşüp hayatını kaybeden doğa tutkunları oldu ve yasaklandı. Son derece tehlikeli dik kayalık olan bölgeden halatlar ile inmek yasaktır.

InterTurkey Kelebekler Vadisi 2018 Etkinliği

Bu yıl 2.si düzenlenecek olan Kelebekler Vadisi Kamp Etkinliği geçtiğimiz yıl yarıda kalan tadı tamamlamayı hedefledi. Katılım sayısının geçen yıla nazaran biraz daha fazla olacağını unutmayın. Çok sessiz, çok sakin bir kamp ortamı olmayacağını bilmenizde fayda var. InterTurkey festival tadında bir doğa organizasyonu sizlere sunuyor. Geçtiğimiz seneden objektiflere yansıyan birkaç mutlu kareyi paylaşmadan da geçmeyelim!

İlgili Aramalar : Kelebekler Vadisi Nasıl Giderim, Fethiye Toplu Taşıma İle Ulaşım, Kelebekler Vadisi Kamp Fiyatları, Ücretli Kamp Alanları, Ücretsiz Kamp Alanları, InterTurkey Etkinlikleri, Fethiye Otostop Noktaları, OtostopFest, Fethiye Otobüs Saatleri,

Rotasız Gezgin

Doğa ile içiçe ilk tanışmam 1999 yılında gerçekleşti. Duyduğum büyük hazzı yaklaşık 20 yıldır sürdürürken elde ettiğim kamp, gezi, seyahat, araştırma, keşif gibi deneyimleri sizlerle paylaşmak adına buradayım. Keşfettiğim, bildiğim rehber ve haritalarımı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

23 thoughts on “Kelebekler Vadisi Nasıl Gidilir? Kamp Ücretleri

 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 09:57
  Permalink

  Sabırsızlıkla beklenen yılın etkinliği 😊😊

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 10:19
  Permalink

  Site arayüzü , tasarımı çok iyi olmus . Tebrikler

  Yanıtla
  • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 13:13
   Permalink

   Bilgiler için çok teşekkür ederiz gelmek isteyip nasıl geleceğini bilmeyen tereddütte kalan bir sürü arkadaşımız vardı ve tabiki böyle bir yerde bu kadar uygun fiyatlara üç gün geçirmekte harika olucak bu fırsat asla kaçmaz 🤩

   Yanıtla
  • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 14:58
   Permalink

   Beğendiğine sevindim. Sizlerle birlikte daha renkli bir tasarım haline geleceğiz <3

   Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 10:24
  Permalink

  Kampın ücretsiz olması durumu katılımı arttıracaktır, güzel geçeceğine eminim.Etkinliği her yönüyle ayrıntılandırdığınız için teşekkürler ✌️

  Yanıtla
  • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 14:58
   Permalink

   Günlük 100 liradan aşağıya fiyat yok. Dolayısıyla ücretsiz olması büyük bir avantaj!

   Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 10:27
  Permalink

  Çok açıklayıcı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık. #iyikiinterturkey

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 10:32
  Permalink

  Çok güzel bir kamp olacak her zamanki gibi #interturkey

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 10:44
  Permalink

  Harika bir yazi, bilgilendirme icon tesekkurler 😉

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 12:48
  Permalink

  Uzun zamandır aradığım bilgilerdi ve sonunda detaylı bilgilere ulaştım teşekkürler herşey için 🙂

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 18:41
  Permalink

  Bilgiler icin tesekkurler 🤗

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 19:02
  Permalink

  Heyecanla bekliyorum çok şükür az kaldı ✌️

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 19:18
  Permalink

  Bir yere gitmeden bu kadar bilgi sahibi olmak güzel emekleriniz için tesekkurler ☺️🖐

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 19:26
  Permalink

  Bu kamp kaçmaz, oradayım 💪🏻

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 19:35
  Permalink

  Bilgilendirme çok güzel ve detaylı olmuş. Ulaşım konusunda ise bir çok opsiyona yer verilmesi harika 👍🏻
  #interturkey

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 19:45
  Permalink

  🙏🏼 Ellerine sağlık ve teşekkürler.

  Yanıtla
 • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 20:19
  Permalink

  Her kamp ve etkinlik için böyle bir açıklayıcı yazı çok çok güzel olacak teşekkürler;))

  Yanıtla
 • 5 Mayıs 2019 tarihinde, saat 21:39
  Permalink

  herkesin mutlaka ölmeden önce görmesi gereken bir yer Kelebekler Vadisi

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir