Traktörüyle Dünya Turu Yapan Mare Jardin Türkiye’de!

Traktörülü Fransız Gezgin Mare Jardin Türkiyede

Traktörünü karavana çevirerek dünya turuna çıkan 52 yaşındaki Mare Jardin, bugün ülkemize giriş yaptı ve Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde sokakları turlayarak karavana çevirdiği traktörüyle gövde gösterisi yaptı. Biz gezginler traktörlede dünyayı dolaşırız dercesine yol alan Fransız gezgin görenlerin ilgi odağı oldu.

Traktörle Dünya Turuna Çıkmıştı

53 yaşındaki Fransız gezgin Mare JArdin, 1958 model Massey Ferguson marka traktörünün arkasına çekilebilir bir karavan yaptı. Renkli bir tasarım ile yolları keyifli hale getirecek olan turist artık hazırım diyerekten yollara düştü. Avrupa ülkelerini bitirdikten sonra Türkiye’ye giriş yapan gezgin çevredekilerin ilgisiyle karşılaştı. Birçok kişiyle hatıra fotoğrafı çektiren gezgin anlaşılan o ki ilgiden bir hayli memnun.

Dünya Turu Yapan Gezgin Mare Jardin

Yolculuk Bir Sene Sürecek

Biz gezginler ile aynı hayalin peşinden giden Mare Jardin, dünya turuna başlayarak çok sevdiği traktörü ile gezmeye devam ediyor. Fransa’dan yola çıkan gezgin, ” Fransa’dan uzun bir dünya yolculuğuna çıktım. Birçok ülkeyi görme fırsatım oluyor. Şu an Türkiye’deyim ve güzel bir havası var. Macera dolu, zevkli bu yolculuğu son durak Hindistan’da tamamlayacağım. Fransa’ya dönüş ile birlikte 1 yılda bitecek. Konaklama ve yeme içmeyi karavanımda yapıyorum” dedi.

Rotasız Gezgin

Doğa ile içiçe ilk tanışmam 1999 yılında gerçekleşti. Duyduğum büyük hazzı yaklaşık 20 yıldır sürdürürken elde ettiğim kamp, gezi, seyahat, araştırma, keşif gibi deneyimleri sizlerle paylaşmak adına buradayım. Keşfettiğim, bildiğim rehber ve haritalarımı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir