Van Ekspresi Gönül Treni 2

InterTurkey üyesi gezgin gençler, Van’a gezmeye değil yardım için gidiyor. Vanlı çocukların yüzlerini güldürmeyi amaçlayan gençler, köy okullarını boyayacak ve ihtiyaç sahiplerine 4 TIR yardım götürecek. InterTurkey Başkanı Rotinda Ezel, ‘Van treninde 2 vagon bize ayrılmış olacak ve gezgin arkadaşlarımızla birlikte keyifli bir yolculuk geçireceğiz’ dedi
Şefika Bal- Yurt içi ve yurtdışı seyahat paylaşım grubu olan InterTurkey, uzun zamandır faaliyelerine devam ediyor. Çeşitli kamp ve gezi aktiviteleri yapan grup, gezginleri bir arada tutuyor. Gidip geziyoruz ancak görmüyoruz diye düşünen InterTurkey üyeleri, bu defaki rotalarını Van’a çevirdi. Vanlı çocuklarla vakit geçirmek isteyen gençler, okulları boyayarak ve çeşitli atölye çalışmaları yaparak çocukları sevindirecek.

InterTurkey Başkanı Rotinda Ezel, “Daha önce böyle bir etkinliği Kars’a yapmıştık ve çok güzel olmuştu. Şimdi aynı etkinliği 120 gezgin olarak Van’a düzenliyoruz. Trende 2 vagon bize ayrılmış olacak ve gezgin arkadaşlarımızla birlikte keyifli bir yolculuk geçireceğiz. Van’da bize bazı milletvekilleri de eşlik edecek. Toplamda 4 TIR malzeme götüreceğiz, çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleyip köy okullarını boyayacağız. Arkadaşlarımızla birlikte çok güzel bir etkinlik olacağını düşünüyoruz, çocukları yüzünü güldürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Etkinlik Sayfası

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir